Eleganckie samochody – nabędziesz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to smutne, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wobec tego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, jakie dawno temu były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on ogromne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje szykownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad fortuną innych. W szeregu przypadków, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć wozem, który dawno temu należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w przypadku aut doborowych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej lifestyle opisujemy takie przypadki.

Aukcje wozów stylowych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj jedynie o wozy najnowszej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jakkolwiek mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              videos

https://bluepanther24.com/ – technology

https://bluepanther24.com/pl – zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *